Forum integracyjno-międzyklasowe
Pomoc z prawem rodzinnym - Wersja do druku

+- Forum integracyjno-międzyklasowe (http://wiejskieforum.pl)
+-- Dział: Towarzyski dział (/dzial-towarzyski-dzial)
+--- Dział: Rodzinny dział (/dzial-rodzinny-dzial)
+--- Wątek: Pomoc z prawem rodzinnym (/w-pomoc-z-prawem-rodzinnym)

Pomoc z prawem rodzinnym - KAT - 01-12-2016 04:46 PM

Witam! Mam pewien problem w zakresie prawa rodzinnego (niestety). Sęk w tym, że chodzi o alimenty, gdyż mój ojciec przestał mi je wypłacać. Zasadniczo wiem, że dopóki się uczę (mam 20 lat i jestem na studiach), to powinien je płacić, tymczasem on sam zadecydował, że jestem na tyle dorosły, że powinienem radzić sobie sam. Znam mniej więcej swoje prawo w tym zakresie, ale nie jestem pewien co do kilku przepisów. Jeśli ktoś na privie byłby skłonny mi pomóc, byłbym wdzięczny.

Pomoc z prawem rodzinnym - Smerf_Maruda - 01-12-2016 07:27 PM

Cześć. Współczuję sytuacji, walka z najbliższymi to nigdy nie jest coś fajnego. Najlepiej, żebyś się mimo wszystko udał do adwokata, który się na tym zna. Pierwsze z brzegu co znalazłem. Z tego co widzę, to kobieta też odpowiada na pytania zadane przez Internet, to zawsze jakieś uproszczenie.

Pomoc z prawem rodzinnym - KAT - 01-12-2016 08:42 PM

Widzę też, że zajmuje się sprawami rodzinnymi. Tylko nie wiem, czy będzie mnie na nią stać, jakbym ewentualnie chciał ją wynająć.

Pomoc z prawem rodzinnym - Smerf_Maruda - 01-12-2016 10:59 PM

Jak nie jesteś do niej przekonany, to możesz poszukać innej kancelarii adwokackiej w Łodzi. Myślę, że ich tu nie brakuje. Ja sam nie wiem, jak to jest, ta adwokat pisze na swojej stronie, że niby ceny ma przystępne, ale to musiałbyś sam się wybrać.

Pomoc z prawem rodzinnym - KAT - 01-13-2016 12:47 AM

Zobaczymy, tak czy inaczej dzięki.