Forum integracyjno-międzyklasowe
Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? - Wersja do druku

+- Forum integracyjno-międzyklasowe (http://wiejskieforum.pl)
+-- Dział: Dział na poważnie (/dzial-dzial-na-powaznie)
+--- Dział: O zdrowiu (/dzial-o-zdrowiu)
+--- Wątek: Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? (/w-skuteczne-leczenie-alkoholizmu-czyli-jakie)Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? - drumla - 03-16-2016 05:56 PM

Tak się zastanawiam, jeśli alkoholikiem jest się cale życie, to skąd pewność, że leczenie alkoholizmu jest skuteczne, skąd wiadomo, że proces leczenia zakończył się pomyślnie?


Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? - Piotr Młynarski - 03-16-2016 08:39 PM

no sorry, ale twoje pytanie jest co najmniej dziwaczne, jak ktoś naprawdę przestał pić, to chyba można uznać, że leczenie zostało zakończone, a to czy kiedyś ktoś nie zacznie znowu pić, to nigdy nie ma 100 procentowej pewności.


Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? - rwanda - 03-16-2016 10:52 PM

Pozwolę się z tobą nie zgodzić, bo pełne zwycięstwo nad chorobą alkoholową jest właśnie wtedy, kiedy możemy przypuszczać, że dana osoba na trwale zerwała z nałogiem, zerwała ze swoimi dawnymi kompanami od kieliszka, ma pracę i odnajduje się w społeczeństwie, wszystkie profesjonalne ośrodki leczące z alkoholizmu Ci to potwierdzą.


Skuteczne leczenie alkoholizmu, czyli jakie? - bosanova - 03-16-2016 11:06 PM

Pięknie mówisz, ale czasem powrót do społeczeństwa jest niemożliwy, bo samo społeczeństwo nam to utrudnia, jednak warto podjąć walkę z nałogiem, przy wsparciu wykwalifikowanych terapeutów, dla siebie i dla najbliższych.